BREAKING NEWS! Simona Halep castiga finala de la Wimbledon

17:05 – Victorie!!! Simona Halep e noua campioana de la Wimbledon!!!

17:03 – Simona face break, are 5-2 si serveste pentru castigarea trofeului!!!

17:02 – Simona rateaza prima minge de break, dar mai obtine una!

17:00 – Minge de break pentru Simona!

16:58 – Simona isi face serviciul si conduce cu 4-2! Victoria e tot mai aproape!!!

16:53 – Simona lupta fenomenal, face break si are 3-2!!!

16:53 – Doua mingi de break pentru Simona!

16:50 – Simona raspunde cu un game la zero si scorul este 2-2! Jocul romancei este la un nivel foarte ridicat!

16:47 – Serena isi face serviciul fara emotii si conduce cu 2-1.

16:44 – Simona isi face din nou serviciul si scorul este 1-1!

16:40 – Game echilibrat in startul setului secund, dar Serena isi face serviciul si are 1-0.

16:35 – Simona castiga primul set cu 6-2 dupa o lectie de tenis predata americancei! Joc fenomenal pentru sportiva noastra!!

16:34 – Minge de set pentru Simona Halep!

16:31 – Game alb pentru Serena si scorul este 5-2. Simona serveste acum pentru a castiga primul set.

16:29 – Simona salveaza o minge de break, isi face serviciul si are 5-1!!! Serena serveste acum pentru a ramane in set!

16:23 – Game alb pentru Serena, care isi face serviciul in premiera in acest meci.

16:21 – Simona joaca excelent si la serviciu, are 4-0 in doar 11 minute in care nu a comis nicio greseala nefortata!

16:17 – Retur fenomenal pentru Simona si scorul devine 3-0 dupa inca un break al sportivei noastre!!!

16:14 – Game fenomenal facut de Simona, castigat la zero si scorul este 2-0! Americanca greseste foarte mult in startul meciului!

16:12 – Simona profita de prima sansa de break si incepe perfect meciul!

16:11 – Minge de break pentru Simona!

16:09 – A inceput meciul!

15:03 – Meciul va incepe cu Serena la serviciu.

15:59 – Cele doua jucatoare patrund pe teren.

Simona Halep, locul 7 WTA si cap de serie numarul 7, va juca sambata, la Wimbledon, in compania Serenei Williams, cap de serie 10, a cincea finala de grand slam, a treia de turneu in acest an si cea cu numarul 36 (in total) din cariera, la simplu. Jucatoarea romana a castigat un singur grand slam, la Roland Garros, anul trecut.

LIVE TEXT Simona Halep – Serena Williams, de la 16:00

Williams va juca a XI-a finala la Wimbledon, castigand grand slam-ul londonez de sapte ori.

Serena Williams conduce cu scorul de 9-1 in intalnirile directe cu Simona Halep. Ultima data ele s-au intalnit in optimile de finala ale Australian Open, in acest an,

» Sursa: bzi.ro