Romania supravietuieste! Norvegia a avut 2-0, dar Keseru a egalat in minutul 90+2

Romania si Norvegia au terminat la egalitate, 2-2 in etapa cu numarul 3 a preliminariilor pentru EURO 2020. Dupa 3 meciuri, Romania are 4 puncte.

Nationala Romaniei se intoarce cu un punct din Norvegia, dupa un gol marcat in prelungiri.

2-2 a fost scorul intalnirii jucate, vineri seara, la Oslo, in cadrul Grupei F a preliminariilor pentru Campionatul European din 2020.

Cu 15 minute inainte de final, nordicii conduceau cu 2-0, dupa golurile marcate de T. Elyounoussi (min.56) si Odegaard (min.70), insa Claudiu Keseru a restabilit egalitate cu doua goluri marcate in minutele 76 si 90 1.

– revenim imediat cu cronica partidei –

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre nationalele Norvegiei si Romaniei, din cadrul preliminariilor pentru Campionatul European din 2020.

Desfasurarea intalnirii:

• min.90 4 – FINALUL MECIULUI
  • min.90 3 – Tosca respinge in extremis din fata lui King. Ce ocazie!
  • min.90 2 GOOOOOOOL ROMANIA!!! Claudiu Keseru, la limita offside-ului, marcheaza dupa un sut al lui Ianis Hagi!!!
  • Urmareste si: LIVE Grupa Romaniei in preliminariile pentru EURO 2020: Rezultate, clasamentul in timp real si program
  • min.90 – 3 minute de prelungiri pentru aceasta repriza secunda.
  • min.89 – Ianis Hagi paseaza superb pentru Tucudean, insa varful lui CFR Cluj rateaza preluarea si iroseste o ocazia excelenta.
  • min.85 – Grytebust respinge bine la o centrare din parta stanga a lui Tosca.
  • min.84 – Schimbare la nordici: iese Marina T. Elyounoussi, intra Kamara.
  • min.81 – TA TA RU SA NU!!! Goalkeeperul roman continua sa faca minuni. Acelasi Odegaard face ce vrea cu aparatorii nostri, insa Tatarusanu scoate miraculos!
  • min.80 – Grigore vede si el un cartonas galben, fiind suspendat pentru meciul cu Malta, de luni seara.
  • min.76 – GOOOOOL ROMANIA!!! Keseru marcheaza cu capul dupa un corner executat bine de Maxim!!!
  • min.72 – Ultima schimbare facuta de Cosmin Contra: iese Stanciu, intra Maxim.
  • min.70 – GOOOL NORVEGIA!!! King il dribleaza usor pe Grigore, ii paseaza apoi lui Odegaard, iar jucatorul lui Real Madrid duce scorul la 2-0 in favoarea gazdelor!!!
  • min.67 – Tatarusanu iese excelent din poarta si respinge din fata lui T. Elyounoussi.
  • min.65 – Grytebust retine la o reluare a lui Keseru.
  • min.63 – Keseru suteaza modest de la marginea careului de 16 metri.
  • min.60 – Dubla schimbare in nationala Romaniei: ies Grozav si Puscas, intra Ianis Hagi si Tucudean.
  • min.58 – Chipciu respinge in ultimul moment din fata lui King.
  • min.56 – GOOOL NORVEGIA!!! Anton greseste copilareste la mijlocul terenului, mingea ajunge la Odegaard, al carui sut e blocat, iar T. Elyounoussi marcheaza cu mult noroc!!!
  • min.55 – Sut frumos de la distanta la lui Keseru, insa portarul norvegienilor e pe faza si respinge.
  • min.52 – Puscas nu pune forta si reluarea sa cu capul e modesta.

» Sursa: bzi.ro