All-for-Romania-Small

Lia și Filip s-au întors în Casa Iubirii! Schimbarea totală a tinerei și ce i-a spus Luciei despre relația cu Iosif

Ediția de sâmbătă, 27 iunie, a emisiunii „Casa Iubirii” a fost marcată de momente emoționante, odată cu revenirea Liei și a lui Filip. Cei doi foști concurenți au revenit în platou pentru a-și vizita colegii, oferind ocazia unor discuții despre evoluția lor după participarea la show și despre relațiile actuale dintre participanți.

Conform informațiilor furnizate de postul Kanal D, foștii concurenți, care au reușit să formeze un cuplu în sezonul precedent, au fost primiți cu mult entuziasm. Lucia s-a arătat deosebit de încântată de această vizită, declarând: „Da, sunt fericită să te vad, sincer! Sunt fericita sa vad vechii colegi.” În timp ce fetele au recunoscut că sunt în așteptarea unui nou băiat în competiție, discuțiile din grupul băieților s-au concentrat pe modul de exprimare al lui Filip.

Iosif a apreciat coerența de care a dat dovadă fostul său coleg, în timp ce Ahmed a punctat o schimbare vizibilă în atitudinea Liei. Acesta a observat că fosta concurentă este mult mai calmă și mai caldă în comparație cu perioada în care era în competiție. „Eu nu am văzut-o așa calda niciodata. Era foarte impulsiva și foarte agresiva în modul în care vorbea și in momentul de față este foarte caldă, vorbește foarte frumos … Eu o cunosc. Am simțit-o altfel”, a explicat Ahmed.

Pe durata vizitei, Filip le-a transmis fetelor un mesaj de încurajare, îndemnându-le: „Să facă ce simt!”. Lia a completat acest sfat prin prisma propriei experiențe, explicând că s-a acomodat cu adevărat în emisiune abia după ce l-a cunoscut pe partenerul ei. Ea le-a sfătuit pe fete să nu țină cont de părerile celorlalți atunci când simt să facă un anumit gest, adăugând că „persoana potrivită te ajută sa descoperi o latură pe care nu ai știut ca o ai”.

Un moment semnificativ a fost reprezentat de recomandarea directă pe care Lia i-a oferit-o Luciei cu privire la relația acesteia cu Iosif. Aceasta a subliniat că iubirea adevărată nu ar trebui să impună renunțări fundamentale:

  • „Lucia, vreau să îți dau un sfat. Când iubești o persoană, nu cred că persoana de lângă tine o să te facă să renunți la ceva pentru a fi împreună.”
  • „Indiferent de loc, de situație, acceptă și o să fiți împreună. Dacă nu, acolo nu există iubire adevărată.”

Lia a avertizat-o pe Lucia să nu consume timp prețios cu certuri repetitive și le-a sugerat concurenților să urmeze exemplul Veronicai și al lui Ahmed în ceea ce privește comunicarea eficientă. Vizita celor doi a lăsat în urmă numeroase teme de gândire pentru actualii locatari ai emisiunii.


Disclaimer: Informațiile prezentate în acest articol sunt preluate din surse publice iar la redactarea textului s-a utilizat inteligența artificială. În cazul în care sesizați erori sau neconcordanțe, vă rugăm să ne scrieți la [email protected]


 

© 2016 - 2026 All 4 România